Back to Top

Časté dotazy

Jaké apartmány nabízíte v 1. etapě?
V 1. etapě počítáme s vybudováním domů A, B a C, které zahrnují 40 apartmánů o velikosti 3+kk a 4+kk. Každý z těchto apartmánů má terasu orientovanou na jih, saunu a vlastní podzemní parkování.

Kdy plánujete dokončit výstavbu 1. etapy?
Dokončení výstavby s kolaudací plánujeme v posledním čtvrtletí roku 2019. Poté začneme předávat apartmány novým majitelům.

Jaké jsou provozní náklady apartmánu?
Provozní náklady jsou velmi individuální záležitostí každého uživatele bytu. Záleží hlavně na spotřebě jednotlivých energií (teplé a studené vody a elektřiny). Elektrickou energii odebírá každý vlastník apartmánu sám na základě smlouvy s dodavatelem. Počítejte také s náklady za provoz a správu domu, kam patří i další položky, jako je elektrická energie pro společné prostory, revize, úklid (podle rozhodnutí společenství vlastníků), drobné opravy a údržba (žárovky a podobně) a takzvaný fond oprav. Výši záloh za tyto jednotlivé služby si stanovují vlastníci sami v rámci společenství vlastníků. Jejich dodávku zajišťuje Společenství vlastníků nebo vybraný správce.

Co všechno je zahrnuté v ceně apartmánu?
Cenu apartmánu uvádíme včetně DPH a obsahuje i spoluvlastnický podíl na budově a podíl na pozemku pod objektem. Součástí kupní ceny je také standardní vybavení bytu: sauna, podlahy, dlažby, obklady, dveře s obložkami, kompletní zařizovací předměty koupelny podle projektu, rozvody elektřiny a slaboproudu a další (podrobnosti najdete v sekci Standardy). V ceně není zahrnuta kuchyňská linka.

Jak jsou naplánované splátky kupní ceny za apartmán?
Splátky za byt a příslušenství (sauna, garáž) probíhají v návaznosti na výstavbu domu. Při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí se stanovuje první splátka ve výši 10 %, při dokončení hrubé stavby následuje splátka ve výši 40 %, po dokončení hrubých rozvodů, silnoproudu a slaboproudu a osazení oken přijde na řadu splátka ve výši 20 %, při kompletním dokončení stavby dalších 20 % a po podpisu kupní smlouvy a před předáním apartmánu proběhne doplatek ve výši 10 %.

Jaké finanční poradenství poskytujete k získání hypotéky nebo úvěru?
Spolupracujeme se všemi institucemi, které poskytují hypotéky. Rádi vám zprostředkujeme financování v jakékoliv bance. Záleží samozřejmě na tom, jestli splníte stanovené podmínky. Vždy také zohledňujeme konkrétní podmínky žadatele, jako například, jestli jste podnikatel, nebo zaměstnanec, kde máte vedený účet a podobně.